VIII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia

przez | 14 maja 2024
W niedzielę 19 maja 2024 roku o godz. 17:00 na rynku w Chmielniku odbędzie się VIII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Oto stoję u drzwi i kołaczę;”
Jest to wydarzenie cykliczne organizowane co roku przez parafię Niepokalanego Poczęcia N. M. P. w Chmielniku oraz działającą przy niej, wspólnotę W mocy Ducha. Wydarzenie dedykowane jest lokalnej społeczności: mieszkańcom Chmielnika i okolicznych miejscowości. Jako organizatorzy staramy się aby, Chmielnicki Wieczór Uwielbienia był wartościowym wydarzeniem artystyczno-kulturalnym, o charakterze religijnego spotkania modlitewnego. Co roku oprawę muzyczną zapewnia profesjonalny zespół instrumentalno – wokalny. O poszukiwaniu Prawdy w swoim życiu opowiadają nam zaproszeni przez nas goście, interesujący ludzie świata kultury i mediów. W przygotowanie tego wydarzenia staramy się angażować liczne grupy świeckie i parafialne jak również dzieci i młodzież. Dzięki temu Chmielnicki Wieczór Uwielbienia jest dziełem całej społeczności i jednoczy wszystkich we wspólnym działaniu na rzecz wspólnego dobra. Jest to wydarzenie bezpłatne i ogólnodostępne dla każdego kto pragnie w nim uczestniczyć.
Chmielnicki Wieczór Uwielbienia jest niesamowitym czasem, kiedy niebo otwiera się nad naszym miastem, kiedy Pan hojnie błogosławi tym, którzy gromadzą się w Jego Imię. To czas, kiedy można zobaczyć, że nasz Kościół Katolicki jest radosny, żywy – po prostu inny – napełniony Duchem Świętym i otwarty na wszystkich wiernych.
Spotkanie rozpocznie Msza Święta, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Marcin Boryń Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży,  Koordynator Diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Koordynator Centrum ŚDM w Kielcach.
Oprawę muzyczną spotkania zapewni zespół TO ON, który tworzą młodzi zdolni ludzie, pełni pasji i zaangażowania w głoszenie Dobrej Nowiny. Sami o sobie mówią, że ich misją jest ewangelizacja i głoszenie Chrystusa poprzez dobrą i wartościową muzykę.
Świadectwo wygłosi Marcin Kulpa, młody człowiek, który na pewnym etapie swego życia zgubił jego sens. Dziś mówi o sobie „ Bóg mnie kocha takiego jaki jestem i wiem, że zaprasza mnie do życia w pełni. Nie musząc gonić za tym co wielkie, bo czyni wielkim mój świat.”
Po wysłuchaniu świadectwa będziemy modlić się, prosząc Ducha Świętego, aby otwierał nas na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, przed którym będziemy trwać w modlitwie uwielbienia przez resztę wieczoru.
Pragniemy, aby VIII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia był czasem który otworzy nasze serca na Tego, który nieustanie o nie zabiega: „ Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto usłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a no ze Mną” Ap. 3, 20