INFORMACJA O FORUM 2020

Fundacja Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na:

Międzydiecezjalne   Spotkanie Liturgiczne
pod hasłem  „Nabierzcie Ducha, podnieście głowy”

Ideą spotkania jest doświadczenie żywego Pan Jezusa, poprzez nauczanie, uwielbienie, modlitwę i dzielenie się doświadczeniem różnych posług.

Jest to zaproszenie i zachęta do odważenia się na wyjście z posługą poza wspólnoty, do tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Do sąsiadów, do chorych, do wykluczonych społecznie, uzależnionych, bezradnych życiowo. Dotkniemy kwestii naszej obecności we współczesnym świecie i realizacji zadań społecznych i zawodowych. Wszystko po to, żeby żyć pełnią życia chrześcijańskiego, z entuzjazmem i radością. Prowadzący poszczególne spotkania liturgiczne chcą  zapalić do aktywności, zainspirować do działania z pasją aby każdy mógł  podjąć podobne działania w swojej sytuacji społecznej, zawodowej,  duszpasterskiej.

Gościem spotkania jest brat Elia Cataldo, założyciel wspólnoty Apostoli di Dio

Elia Cataldo (pol. Eliasz Kataldo) urodził się  20 lutego 1962 r. w Francavilla Fontana. Jest  włoskim bratem zakonnym, mistykiem  oraz wizjonerem, założycielem  zgromadzenia Apostołów Bożych. Jest  znany z daru uzdrawiania i bilokacji. Obdarzony został stygmatami. Cierpi kiedy przeżywa mękę razem z Panem Jezusem.

W 1969 r. otrzymał pierwsze widzenia- ujrzał aniołów. Rok później miał widzenie Świętej Dziewicy, a następnie kolejne objawienia, powtarzające się  w każdy piątek.

W 1990 r. wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów w Lovere, gdzie przebywał do jesieni 1994 r. Właśnie tam otrzymał stygmaty w boku i koronę cierniową.

Po latach rozeznawania,  w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną.

W 2003 r. z grupą osób zakupił zrujnowany klasztor franciszkański w Calvi dell’Umbria.

Brat Elia pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką ks. Marco Belladelli wyznaczonego do tej posługi przez biskupa diecezji Terni.

Do umbryjskiego klasztoru, co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Za wstawiennictwem Elii dochodzi do uzdrowień fizycznych i duchowych.

 

Podczas Forum jest również czas na spotkania liturgiczne ,

A – spotkanie liturgiczne dla mężczyzn i ojców,

B – spotkanie liturgiczne dla  ludzi biznesu,

C – spotkanie liturgiczne odnowa parafii,

D  – spotkanie liturgiczne „młodzi pod prąd”,

 E  –  spotkanie liturgiczne chorzy, wykluczeni, „Dom miłosierdziaczy