Author Archives: admin

Narodowe spotkanie rodzin – Jasna Góra

15 października 2016  w dzień Dziecka Utraconego, w święto Teresy Wielkiej, w wigilie wyboru Karola Wojtyły na Głowe Kościoła spotykajmy się wszyscy.

Będzie to wielkie wydarzenie dla polskich rodzin, dla wszystkich pokoleń. Chcemy prosić Boga o przywrócił rodzinie radość powołania! Radość wspólnego życia, radość bycia razem!

Umocnić ojców w ich powołaniu. Modlić się o wylanie darów Ducha Świętego dla nich, o siłę do walki, szczególnie o czyste i mężne serce.

Przywrócić matkom radość z ich powołania. Dodać sił w dźwiganiu codzienności. Modlić się o wylanie darów Ducha Świętego dla nich, o miłujące i czułe serca.

Pomóż zorganizować to wydarzenie!

Zaproś swoją rodzinę i swoich przyjaciół!

Przyjdź!

http://miastoboga.pl

Zapraszamy w imieniu Krajowej i Diecezjalnej Koordynacji

Zapraszamy na spotkanie koordynacyjne Diecezjalnej Odnowy w Duchu Świętym.

10 września w Zespole Szkół Katolickich św. Stanisława Kostki. Rozpoczniemy o godz. 9.00 mszą św. szczegóły wkrótce u liderów.

Niemiecka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Kongres „Razem dla Europy”

Niemiecka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Kongres „Razem dla Europy” z udziałem episkopatu niemieckiego. Odbędzie się on w dnia 30. czerwca – 2. lipca 2016 w Monachium. Polscy uczestnicy są zaproszeni do poprowadzenia krótkiej modlitwy w duchu ekumenicznym w języku polskim obok przedstawicieli innych narodów. Organizatorzy mogą pomóc w organizacji noclegów. Koszt udziału 75 euro. Językiem Kongresu jest język niemiecki z tłumaczeniem na angielski, francuski i włoski. Spotkania plenarne odbywają się w godzinach 9.30 do 13 oraz 19.30 do 21.30 w Circus-Krone-Bau. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o programie na stronie: miteinander-wie-sonst.org.

Proszę serdecznie Koordynatorów Diecezjalnych o przekazanie tego zaproszenia liderom i członkom grup Odnowy w Waszych diecezjach i zachęcam do udziału.
ks. Sławomir Płusa

Diecezjalne Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Czuwanie odbędzie się w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach przy ul. Turystycznej
sobota 14.05.2016 r. z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego
Program czuwania: 
20.30 Przywitanie przez ks. Proboszcza i ks. Andrzeja zebranych i wspólnot.
         Wystawienie Najświętszego Sakramentu.
         Modlitwa do Ducha Świętego  i modlitwa za siebie wzajemnie.
21.00 Modlitwa Słowem Bożym. Prowadzi ks. Konrad Walerczak
21.30 Modlitwa uwielbienia.
22.00 Świadectwa.
22.30 Przerwa.
22.45 Przygotowanie do Eucharystii.
23.00 Eucharystia z Ks. Biskupem Janem.

Seminarium Odnowy Wiary w parafii św Teresy od Dziesiątka Jezus

11 kwietnia rozpoczynamy w parafii św Teresy od Dzieciątka Jezus Seminarium Odnowy Wiary. Szczególny czas, w którym odkryjesz na nowo działanie Boga w swoim życiu. Zapraszamy Ciebie na to spotkanie w poniedziałek o 19 w kościele św Teresy (Słowik). Jeśli możesz prośba by przekazać te informacje dalej. Może jest w Twoim otoczeniu ktoś kto potrzebuje spotkać na nowo Jezusa, który kocha, uzdrawia i przebacza.

Seminarium Odnowy Wiary w Sanktuarium Św. Józefa

W Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach od 22 kwietnia 2016 roku rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary.  Spotkania odbywać się będą w piątki o g. 19.00 w dolnym kościele. Zakończenie Seminarium 27 maja.  Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą odnowić swoją więź wiary z Jezusem w Duchu Świętym i Wspólnotą Kościoła.

Odpowiedzialny ks. Konrad WalerczakSeminarium Odnowy Wiary – parafia bł. Jerzego Matulewicza Ślichowice

W parafii bł. Jerzego Matulewicza na osiedlu Ślichowice w Kielcach od 07 kwietnia 2016 roku odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w czwartki o g. 19.00. Zakończenie Seminarium 09 czerwca. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą odnowić swoją więź wiary z Jezusem i Wspólnotą Kościoła. Odpowiedzialny ks. Artur Zakrzewski

Aktualne 2016

W dniu 19.03.2016 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. św. Stanisława Kostki odbyły się warsztaty z rozeznania charyzmatów i posługi charyzmatami we wspólnocie. Warsztaty poprowadził Krajowy Koordynator Odnowy w Duchu Świętym – ks dr Sławomir Płusa. Relacja w galerii i video.

W dniach 09.07 – 16.07. 2016 odbędą się doroczne Diecezjalne Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w Kacwinie. Szczegóły po 15 kwietnia br.